Ivan Zeljko: Sportski savez Grada Širokog Brijega ima odličnu suradnju sa svim klubovima

Ivan Zeljko je predsjednik Sportskog saveza Grada Širokog Brijega i predsjednik MNK kluba Hercegovina iz Širokog Brijega.
Kada je sport u pitanju Ivan Zeljko je jako popularan u Širokom Brijegu. Na Izbornoj skupštini održanoj u Gradskoj vijećnici u Širokom Brijegu 2018. godine izabran je jednoglasno.

Trenutno je teško pričati o sportu, jer je pandemija korona virus zaustavila sva sportska događanja u gradu. Vidiš li brzo izlaz iz nedaća koje su nas sve skupa zadesile?

” Upravo tako, ova epidemija je zaustavila skoro sve procese odvijanja normalnog života pa tako nije zaobišla ni sport, otkazana su sva natjecanja, obustavljeni trenažni procesi, što sigurno svim sportašima jako teško pada. Ali i u ovakvim trenucima moramo biti optimisti i nadati se da će se ovo sve sto prije završiti i da ćemo se svi vratiti svojim svakodnevnim obavezama”, kazao je Ivan Zeljko za portal Borak.info.

Sportski savez Grada Širokog Brijega ne raspolaže izravno sredstvima te ne može financijski pomoći klubovima, ali si u svom mandatu obećao da će Savez pokušati u dogovoru s Gradskom upravom dobiti veće ovlasti, kako bi mogao preuzeti dio financijskih obveza klubova. Jeste li uspjeli pomoći klubovima koji se nalaze u teškoj financijskoj situaciji?

“Sportski savez Grada Širokog Brijega stoji uvijek na raspolaganju svim klubovima članicama naše širokobriješke sportske obitelji. Grad Široki Brijeg se uistinu može pohvaliti velikim uspjesima svojih sportskih klubova, kao i pojedinaca. Svaki sport iziskuje i dosta ulaganja, kako financijskih tako i infrastrukturalnih, ali mi u Širokom Brijegu uz pomoć naših gospodarstvenika, a isto tako Gradske uprave, koji su jako svjesni važnosti sporta i rekreacije u današnjem vremenu, nesebično pomažu cjelokupan sport u Širokom Brijegu. Ovim putem se naravno u ime svih klubova svima zahvaljujem i nadam se da će i u budućnosti pomagati nas sport, a mi ćemo im se odužiti dobrim rezultatima”.

Koji su kriteriji odabira najuspješnijih sportaša i klubova Grada Širokog Brijega?

“Sportski savez Grada Širokog Brijega već tradicionalno svake godine održava i izbor najuspješnijih sportašica, sportaša, ekipa i trenera Širokog Brijega. To je uistinu izraslo u jednu lijepu manifestaciju, te na neki način daje poticaj, pogotovo mladim sportašima da ulazu još veće napore da bi ostvarili što bolje rezultate u svojim sportovima. Kriteriji pri odabiru najuspješnijih su svakako njihovi rezultati ostvareni na međunarodnim i domaćim natjecanjima u tijeku jedne godine. Ocjenjivački sud svake godine ima izuzetno nezahvalnu zadaću izabrati one najbolje, jer kako smo prije rekli Široki Brijeg se uistinu može ponositi svojim sportašima, a svakako i njihovim rezultatima.

U sklopu ovog izbora, uvijek se sjetimo i naših sugrađana koji su kroz svoje sportske karijere dali veliki doprinos razvoju i popularizaciji širokobriješkog sporta te i njima uručimo prigodne nagrade i zahvale što je najmanje sto možemo učiniti za njih “.

Jedino sportsko natjecanje koje organizira Sportski savez Grada Širokog Brijega je Malonogometna liga mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega na koju mnogi okolni gradovi gledaju kao uzor po pitanju organizacije, posjete i kvalitete. Hoće li se to ponoviti i ove godine?

“Pričati o sportu u Širokom Brijegu a nedotaknuti se naše malonogometne lige MZ stvarno ne bi imalo smisla. To uistinu posebno i specifično natjecanje ima jako dugu tradiciju igranja u Širokom Brijegu i kroz svoje godine postojanja liga se razvijala iz godine u godinu, tako da danas imamo jako dobro organiziranu, posjećenu i kvalitetnu ligu koja je svakako svima nama na ponos. To nije samo sportsko-rekreativno natjecanje nego je liga MZ Grada Širokog Brijega izrasla u jedan odličan društveni događaj, gdje se ljudi imaju priliku sresti i uz dobar nogomet porazgovarati i družiti se, što zbog današnjeg ubrzanog načina života često nemamo priliku. Iskreno se nadam da će se ova novonastala situacija s korona virusom uskoro završiti i neće nas spriječiti da gledamo naše najbolje malonogometaše i ove godine u Klancu”.

Koliko vi kao predsjednik Sportskog saveza Grada Široki Brijeg možete pomoći rukometnom klubu u Širokom Brijegu i planira li se nova dvorana u gradu?

“Sto se tiče pomoći Sportskog saveza svim našim klubovima, pa tako i rukometnom klubu Široki, koji ima odlične rukometaše, omladinski pogon, ali i rezultate u svim natjecanjima, mi smo uvijek na raspolaganju, naravno koliko je u našoj moći. Imamo stvarno dobru suradnju sa svim klubovima pa tako i rukometnim klubom. Kad pričamo o novoj dvorani u Širokom Brijegu moram naglasiti da je svaki sportski objekt u Gradu dobrodošao pa tako i sportska dvorana. Široki Brijeg se može i pohvaliti činjenicom da je stvarno jako velik broj naše djece uključen u razne sportske aktivnosti, kroz klubove, ali i univerzalne sportske škole koje rade jako dobar posao s najmlađima, koji ulaze u svijet sporta. Iz svega ovoga možemo zaključiti da bi jedna nova multifunkcionalna dvorana dobro došla Širokom Brijegu”-

Predsjednik ste MNK Hercegovina, koliko ste zadovoljni rezultatima u prvoj sezoni i što očekujete u budućnosti?

“Mali nogomet se u Hercegovini i Širokom Brijegu igra jako dugi niz godina i to na visoko kvalitetnom nivou. Velik je broj i rekreativaca koji bas kroz ovaj sport upražnjavaju svoje sportske aktivnosti, a naša liga MZ je pokazatelj da je to uistinu tako. Vođen svim tim stvarima i pokazateljima, a svjestan činjenice da u našoj županiji nije postojao niti jedan futsal klub odlučio sa svojih par prijatelja pokrenuti malonogometni klub. Evo skoro cijela sezona natjecanja u prvoj futsal ligi FBiH je iza nas i kolo prije kraja nalazimo se na odličnom 3. mjestu i ta odluka o osnivanju kluba pokazala se kao jako dobra. Mi u klubu smo jako zadovoljni rezultatima u našoj premijernoj sezoni i nastavit ćemo raditi da ovaj klub i u budućnosti bude na ponos sviju nas”.

Bivši ste igrač NK Široki Brijeg pratite li rezultate kluba?

“Svoje prve nogometne korake napravio sam u Širokom Brijegu još kao dijete, nogometni put me u mlađim danima odveo do Zagreba gdje sam nastupao u omladinskim selekcijama Dinama. Kao senior se opet vraćam u svoj klub Široki Brijeg. Naravno da na svakodnevnoj bazi pratim rezultate ali isto tako i rad našeg kluba kako seniora tako i u omladinskom pogonu. NK Široki Brijeg je uvijek bio svima nama na ponos i s obzirom na to da smo mi jedna mala sredina, uspjesi koje je NK Široki Brijeg ostvario su stvarno impresivni i nadam se i u budućnosti da ćemo se veseliti i domaćim, ali i europskim uspjesima NK Širokog Brijega”.

Košarkaški klub je ponos Hercegovine, ali nije imao priliku nažalost obraniti naslov?

“Košarkaški klub Široki je uistinu ponos Hercegovine, jako dobrim radom menadžmenta kluba ali isto tako i svih drugih ljudi u klubu postigli su da su najtrofejniji klub u BiH, što nije mala stvar s obzirom na veličinu naše sredine o kojoj smo maloprije pričali. Nažalost nisu imali priliku obraniti naslov prvaka od prošle godine, ali takav je sport, iako rezultat nije kao onaj prošlogodišnji, treba nas sve skupa veseliti činjenica da imamo jedan jako stabilan košarkaški klub, s odličnim omladinskim pogonom koji okuplja veliki broj naše djece, te im svakako želim puno uspjeha u radu i dobrih rezultata u budućnosti”.

Nešto za kraj?

“Za kraj bi pozdravio sve čitatelje vašeg portala i poručio da budu jaki u ovim teškim trenucima koji su nas pogodili i naravno uz primjereno ponašanje tijekom ovog perioda dobijemo i ovu utakmicu i da se što prije vratimo u normalne okolnosti”, završio je Ivan Zeljko za portal Borak.info.

FOTO: Bljesak.info

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *