Tri bivša igrača NK Široki Brijeg nastupili u derbiju kola

Rijeka je remijem protiv Lokomotiva ponovno došla na drugo mjesto, nakon iznenađujućeg poraza Hajduka kući.

Za Rijeku je jako dobro odigrao Stjepan Lončar do 85. minute, dok su Stipo Marković i Dominik Kovačić odigrali cijelu utakmicu kod Lokomotive iz Zagreba i to jako dobro.
Ovaj meč su pratili i navijači NK Širokog Brijega s posebnim zanimanjem, jer sva tri igrača su ostavila veliki trag u NK Široki Brijeg.

Utakmica kola i izravan dvoboj protivnika koji se bore za drugo mjesto ponudila je vrlo dobar nogomet, pregršt opasnih situacija pred golom i uzbuđenja.
Rijeka je ušla u utakmicu agresivno ne ostavljajući previše prostora Lokosima i u prvih deset minuta već je stvorila nekoliko kvalitetnih situacija.

Ipak, gosti dolaze prvi u vodstvo u 36. minuti preko Kastrati iz brze kontre. Cokaj ga je proigrao dugačkom loptom, prebrzi Kastrati lakoćom je pobjegao i iskoristio loše postavljanje Pandura zabivši mu u bliži kut.

Rijeka je pokušala do odlaska na odmor smanjiti zaostatak, imala je nekoliko opasnih situacija, ali nije uspjela doći do pogotka te se na poluvrijeme otišlo s 0:1.

Od samog starta drugog dijela domaćin je pritisnuo i gol je visio u zraku. Nerijetke su bile situacije kada je kazneni prostor Lokomotive bio prepun igrača obje momčadi i lopta jednostavno u takvoj situaciji nije dolazila do gola.

U 66. minuti nakon ubačaja Halilovića iz kornera, Velkovski je pucao glavom, no Grbić kratko odbija samo do Yatekea koji je na pravom mjestu i rutinski zabija za izjednačenje.
Desetak minuta kasnije potpuni preokret. Ovaj put Smolčić je ubacio na drugu vratnicu gdje je Andrijašević nadskočio braniča gostiju i glavom pucao od zemlje, lopta je prevarila Grbića i završila u mreži za 2:1.

Rijeka je bila u naletu i činilo se da će do sva tri boda, ali onda se Lokomotiva vraća. Lopta je ubačena u kazneni prostor, Capan je očito povlačio Uzunija i nakon pregledavanja snimke, čak je bilo dovoljno samo jednom baciti oko na monitor, Batinić pokazuje na 11 metara. Capan zarađuje drugi žuti karton, a Fran Karačić poravnava na 2:2.

Do kraja susreta Lokomotiva je pokušala doći do potpunog preokreta, nije uspjela, kao što nije prošao niti posljednji riječki pokušaj.

Rijeka 52 boda, Hajduk 51, Lokomotiva 50 i Osijek može doći na 49. Drama zagarantirana do kraja sezone, prije svega u borbi za drugo mjesto.