Pogotkom Mirka Marića Osijek došao da važne pobjede

Osijek je u 30. kolu HT Prve lige došao do teško izborene pobjede protiv Intera u Zaprešiću pogotkom Mirka Marića i barem privremeno zauzeo vrijedno drugo mjesto na tablici.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Osječana premda pravih i izglednih prilika nismo vidjeli.

U nastavku susreta dobili smo ipak nešto bolju igru. Prvi je ozbiljno zaprijetio Osijek, no u 60. minuti udarac Petra Bočkaja s petnaestak metara odlazi pored gola. Niti minutu kasnije na velikom ispitu je s druge strane bio Ivica Ivušić koji je spriječio dobar pokušaj Komnena Andrića.

Vjerojatno i najizgledniju priliku gosti su imali u 63. minuti kada je Talys pogodio okvir gola. Ipak pet minuta kasnije pao je pogodak. Talys je sjajno uposlio Mirka Marića, a trenutno najbolji strijelac HT Prve lige odlično reagira i pogađa za 0:1.

Inter je mogao doći do izjednačenja par minuta kasnije, ali ovoga puta sreća je spasila Osijek. Ivan Mamut lijepo je pucao, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Do kraja susreta većih prilika više nije bilo i Osječani sretno odlaze kući. Interu predstoji ključan susret u borbi za ostanak jer u sljedećem kolu gostuju kod Varaždina. Osijek će u goste Dinamu.