Veliki preokret Lokomotive za pobjedu protiv Hajduka

Sjajnu, fantastičnu utakmicu i preokret Lokomotive protiv Hajduka smo gledali u Kranjčevićevoj u sklopu 30. kola HT Prve lige. Lokomotiva je slavila 3:2 te je skočila na drugo mjesto..

Mijo Caktaš je s dva pogotka Hajduku donio činilo se nedostižno vodstvo i sigurno drugo mjesto, ali tako nisu mislili domaćini i sve to preokrenuli.

Prvo je Kolinger glavom nakon asistencije Tolića smanjio vodstvo Hajduka u posljednjim minutama prvog poluvremena.
Domaćin je dobro otvorio drugo poluvrijeme s nekoliko prilika, što je donijelo izjednačenje u 66. minuti preko Tucia, koji sjajno pogađa s ivice šesnaesterca.

Do kraja utakmice redale su se prilike na obje strane, ali domaćin u sedmoj minuti nadoknade preko Petraka dolazi do pobjede, nakon druge asistencije Tolića.

Lokomotiva je s ova tri boda došla na 53 i drugo mjesto. Treći i četvrti su Osijek i Rijeka s po 52, dok je Hajduk pao na peto mjesto s 51 bodom s dva poraza u nizu. Ovim rezultatom je zadovoljan i Dinamo koji je postao prvak. Modre je u slavlju mogla spriječiti samo pobjeda Hajduka kojom bi se Bijeli približili na 18 bodova, ali je ovako 19 bodova prednosti pred Lokosima u šest utakmica nedostižno.

Lokomotiva ovu poziciju može obraniti pobjedom kod Istre u sljedećem kolu, dok Hajduk dočekuje Slaven i čeka kikseve direktnih konkurenata.

Za Lokomotivu su nastupili bivši igrači Širokog Brijega Marković i Kovačić, dok je bivši igrač Zrinjskog Petrak pogotkom donio veliku pobjedu domaćinu.