Široki poražen na Koševu

Nogometaši Širokog Brijega u 11. kolu Premijer lige BiH poraženi su na gostovanju u Sarajevu s rezultatom 2:0.

NK Široki Brijeg je tražio odgodu utakmice iz opravdanih razloga, ali je Nogometni savez BiH odbio tu opciju, ne uvažavajući činjenicu da je Široki Brijeg ovu utakmicu morao igrati bez čak 14 igrača.

Sarajevo je dominiralo u prvom poluvremenu, ali nisu stvorili previše prilika za pogodak, a Široki se dobro i branio uz odličnog golmana Martina Zlomislića.

Prilika Rahmanovića na početku utakmice, kada nije dobro primio loptu nakon ubačaja s desne strane, te Velkovskog, kada je odlično obranio Zlomislić su sve što su napravili do vodećeg pogotka.

Sarajevo do vodećeg pogotka dolazi u 39. minuti iz kornera, nakon ubačaja Velkovskog sam u petercu gostiju se našao napadač Haris Handžić, koji glavom pogađa za vodstvo Sarajeva.

Početkom drugog poluvremena Zlomislić dobro brani pokušaje Handžića, Rahmanovića i Velkovskog, te obranama drži Široki u minimalnom zaostatku.

Ipak Sarajevo je riješilo utakmicu tek u 81. minuti preko Rahmanovića, koji je prošao Cipetića i Obšivača te pored Zlomislića plasirao loptu za 2:0.

Široki je cijelu utakmicu bio bezopasan u napadu, a tek prvi udarac u okvir gola Sarajeva je uputio Jurilj u posljednjoj minuti susreta.

NK Široki Brijeg je u velikim problemima pred dvije jako važne utakmice u idućem tjednu, protiv Veleža u Kupu BiH u srijedu te Tuzla City u subotu.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Handžić, Dupovac, Sušić, Fanimo.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Grgić, Ćorić, Mašić, Jurilj, Marić, Stanić, Jurić, Ikić.