Košarkaši Širokog nastavljaju s pobjedama

HKK Široki je došao do treće pobjede u nizu te je i dalje s maksimalnim učinkom, nakon pobjede u trećem kolu Košarkaškog prvenstva BiH nad KK Borac rezultatom 86:75

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon tri minute igre su imali prednost od 0:8.

Nakon skoka u napadu i zakucavanja Lovre Buljevića Široki postiže prve poene, te nakon 6 poena u nizu Mate Mandića Široki dolazi do poravnanja 10:10, a poenima Rashun Davisa do vodstva nakon pet minuta igre.

S dvije trice Mate Mandića i Dominika Vujanović Široki dolazi do najveće prednosti u prvoj četvrtini od 20:14.

Široki završava prvu četvrtinu s pet poena prednosti rezultatom 21:16

Široki je koševima Jure Zubaca došao do najveće prednosti od 31:22 sredinom druge četvrtine, ali od tog momenta pa do kraja poluvremena slijedi kriza u igri i samo pet postignutih poena Širokog.

Kod gostiju razigrao se Nikole Tanasković i Božo Djumic te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 36:36.

Početkom drugog poluvremena su se razigrali Rashun Davis, Dario Drežnjak i Mateo Čolak i Široki dolazi do najveće prednosti 58:45.

Tricom Dominika Vujanovića i zakucavanjem Josipa Batinića, minutu prije kraja treće četvrtine Široki dolazi do velikih 15 poena razlike.

Tricom Stefana Glogovca gosti su pet minuta prije kraja utakmice smanjili na samo 6 poena zaostatka.

U završnici utakmice Široki zahvaljujući poenima Daria Drežnjaka i Josipa Batinića dolazi do treće pobjede u nizu u prvenstvu BiH.

Najefikasniji kod domaće momčadi bili su Drežnjak s 20 poena i 12 skokova, Davis s 19 poena i Mandić s 18. Mateo Čolak dodao je 10 asistencija. Kod gostiju Shine je ubacio 20.