Nogometaši Zrinjskog pobijedili Široki u hercegovačkom derbiju

U 8. kolu m:tel Premijer lige BiH Zrinjski je pobijedio Široki s rezultatom 2:1.

Već u prvoj minuti nakon izgubljene lopte Širokog, nogometaši Zrinjskog su zaprijetili preko Filipovića, a njegov udarac Zlomislić lako brani.

U 5. minuti nakon ubačaja Cipetića s desne strane u velikoj prilici se našao Pervan, a njegov udarac na gol-crti zaustavlja Jakovljević.

U 23. minuti Damir Zlomislić je odlično ubacio, a na drugoj stativi Josip Ćorluka lagano plasira loptu pored golmana Martina Zlomislića u gol za vodstvo Zrinjskog.

Samo minutu kasnije Zrinjski vodi 2;0, a strijelac pogotka je Ivančić nakon asistencije Ćorluke.

Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je mogao i povećati vodstvo, ali dobre prilike su propustili Bilbija i Ivančić.
Široki tek u posljednjoj minuti je zaprijetio preko Dine Ćorića, ali njegov udarac s ivice šesnaesterca obranio je Brkić.

Početkom drugog poluvremena Zrinjski je zaprijetio preko Enina i Bilbije, ali njihovi udarci nisu ozbiljnije ugrozili gol Širokog.

U posljednjim minutama utakmice Cipetić je šutirao s desne strane, a golman Brkić sjajno obranio.

Samo minut kasnije nakon ubačaja Cipetića, Jakovljević je nespretno pospremio loptu u svoj gol za 2:1.

Stanić je nakon smanjenja vodstva Širokog imao slobodan udarac, ali je loše šutirao i ostalo je 2:1 za Zrinjski.

HŠK Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić, Bekić, Enin, Zlomislić, Bilbija, Filipović, Todorović, Ivančić.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić, Pervan.