Uvjerljivom pobjedom Posušje ovjerilo titulu jesenskog prvaka

Nogometaši Posušja u okviru 15.kola m:tel Prve lige FBiH na domaćem terenu pobijedili su momčad Budućnosti iz Banovića s rezultatom 7:0.

Posušje je odlično otvorilo utakmicu, a već u 5.minuti nakon ubačaja Stipića, udarac glavom Begića završava malo pored desne vratnice Budućnosti.
U 9. minuti pogodak za vodstvo Posušja postiže Ivan Bešlić, nakon ubačaja Stipića s desne strane.

Marin Vranić odličnom dugom loptom je uposlio Luku Lučića na lijevoj strani, koji bježi obrani gostiju, a ruši ga golman gostiju Šabanović za kazneni udarac.
Siguran realizator jedanaesterca je bio Luka Lučić za vodstvo Posušja od 2:0.

Odličan solo prodor okrunio je pogotkom za sigurno vodstvo od 3:0 Dominik Begić u 35. minuti.

Do kraja prvog poluvremena gosti su ozbiljno zaprijetili preko Pirića, ali se istakao odličnom intervencijom golman Posušja Galić.

Nakon ubačaja s lijeve strane Josipa Lučića, Posušje dolazi do četvrtog pogotka u 58.minuti, a strijelac je glavom Marin Vranjić.

Ivan Bešlić je svojim drugim pogotkom poveća vodstvo Posušja za uvjerljivih 5:0 u 78. minuti.

U 89.minuti Marin Vranjić s tridesetak metara postiže svoj drugi pogodak za 6:0.
To nije bilo sve u posljednjoj minuti utakmice Nikola Šiško postavlja konačan rezultat utakmice od 7:0 za Posušje.

HŠK Posušje je novi jesenski prvak s devet pobjeda, četiri neriješena rezultata i dva poraza te sa samo pet primljenih pogodaka.