Zrinjski u derbiju kola pobijedio Borac

U derbiju 15. kola Premier lige BiH nogometaši Zrinjskog su na domaćem terenu savladali Borac s rezultatom 2:1.

Zrinjski je dobro otvorio utakmicu i već u 14, minuti iskoristio veliku grešku golmana Pavlovića te došao u vodstvo preko Mašića.
Veliki dio posla je obavio Bilbija, koji je,odlično izblokirao Pavlovića, a Mašiću nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol.

Nakon jedne duge lopte Bilbija se našao u dobroj prilici za pogodak, a njegov udarac je rukom izblokirao Jovanović za opravdano dosuđeni jedanaesterac za domaćina.
Siguran realizator kaznenog udarca je bio Nemanja Bilbija za vodstvo Zrinjskog od 2:0.

Borac je do kraja poluvremena smanjio preko Lukića, nakon odličnog ubačaja s desne strane Zakarića.

Početkom drugog poluvremena Pavlović sjajnim obranama u dva navrata spašava Borac, nakon udaraca Bekića i Bilbije.

Cijelo drugo poluvrijeme Zrinjski je držao utakmicu pod kontrolom i bliže su bili trećem pogotku, nego Borac izjednačenju.
Golman Pavlović se istakao obranama udaraca Bilbiji i Ćorluki.

Zrinjski je pobjedom preskočio Borac i sada je na trećem mjestu, pred gostovanje u Tuzli kod Slobode, dok Borac kući u derbiju kola dočekuje Široki.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Barbarić (od 68. minute Todorović), Ivančić (od 82. minute Sahiti), Mašić (od 76. minute Kunić), Bekić, Trebotić, Enin, Tičinović (od 82. minute Ibanez), Bilbija.

FK BORAC: Pavlović, Jovanović, Ziljkić (od 57. minute Georgiev), Dujaković, Brtan (od 83. minute Kajkut), Subić (od 46. minute Kujundžić), Lukić, Cruz Douglas (od 46. minute Vojnović), Meleg (od 67. minute Čavić), Milojević, Zakarić.