Široki pobijedio Slobodu i uhvatio priključak za treće mjesto

U okviru 17. kola m:tel Premijer lige BiH na Pecari nogometaši Širokog Brijega su pobijedili Slobodu s rezultatom 3:0.

Nakon velikog pritiska Širokog od početka utakmice, Stjepan Radeljić je nepropisno povučen od Kenina Deveržića, a sudac Musić je pokazao na kazneni udarac.

Golman Slobode Golubović je obranio jedanaesterac Joviću, nakon odbijene lopte Angelov je pogodio od grede za vodstvo Širokog.

Deset minuta kasnije odlično s desne strane je ubacio Dino Ćorić, a Viktor Angelov s nekih desetak metara pogađa za 2:0.

U 20. minuti još jedanput se istakao golman Golubović, nakon odličnog udarca Dine Ćorića.

Alen Jurilj je u 29. minuti lijepo prošao nekoliko igrača Slobode i sjajno pogodio s ivice šesnaesterca za 3:0.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao uz dominaciju Širokog.

Sloboda je prvi put zaprijetila iz slobodnog udarca preko Predragovića u 56. minuti , ali je Angelov odlično intervenirao na gol-liniji.

Viktor Angelov je uputio odličan udarac u 69. minuti koji je završio malo pored desne vratnice gola Slobode.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a Široki je s važnom pobjedom uhvatio priključak za treće mjesto.

NK Široki Brijeg: Miškić, Ćorić, M. Jurić, Radeljić, Stanić, Marić, Begić, Vukoja, Jurilj, Jović, Angelov. Trener: Toni Karačić

FK Sloboda Tuzla: Golubović, Jusić, Devedžić, A. Beganović, Tomašević, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kadrić, Mujagić. Trener: Nedim Omerović