Alen Jurilj donio pobjedu Širokom Brijegu u posljednjoj minuti utakmice

U okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega su u gostima pobijedili Mladost DK s rezultatom1:0.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Alen Jurilj iz jedanaesterca, koji je sam i izborio.

Do prve prilike u 11. minuti je došao Široki, ali Stipe Jurić nije iskoristio grešku domaćeg golmana Bukvića te je prebacio prazan gol s ivice šesnaesterca.

Četiri minute kasnije lijep ubačaj Čuljka s lijeve strane te još ljepši volej Vukoje, ali se dobrom obranom istakao golman domaćih Bukvić

Do kraja prvog poluvremena treba izdvojiti dobru priliku za napadača Mladosti Hadžića, koji je loše reagirao nakon greške u ispucavanju Miškića.

Alen Jurilj u 64. minuti bio sam pred golmanom domaćina, ali je njegov udarac Bukvić je sjajno obranio.

Tri minute kasnije Ivan Ikić je imao još bolju priliku za pogodak nakon dodavanja Josipa Majića, a je njegov udarac je završio visoko preko gola domaćina.

Nakon kornera Josip Majić je pogodio vratnicu gola domaćih, a u idućem napadu je bio odgurnut u izglednoj situaciji za pogodak.

Alen Jurilj je donio pobjedu Širokom u posljednjoj minuti utakmice iz jedenasterca, koji je sam i izborio.

S ova tri boda nogometaši Širokog Brijega su trenutno na visokom drugom mjestu pred gostovanje u Krupi na Vrbasu.

Mladost: Bukvić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš, Handžić, Dejanović, Dedić, Mahmić, Klisura.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, S. Jurić, Begić, M. Jurić, Ikić, Musa.