Juniori Širokog poraženi od Zrinjskog: Petar Šetka odlučio derbi

U sklopu 18. kola m:tel Premijer lige BiH juniori Širokog Brijega na domaćem terenu poraženi su od Zrinjskog s rezultatom 1:0.

Od samog početka utakmice gosti su preuzeli inicijativu s nekoliko udaraca prema golu Širokog.
Golu Širokog opasno su prijetili Bošnjak, Šetka i Sučić, ali niti jedan udarac nije išao u okvir gola.
Sredinom prvog poluvremena najbolju priliku za Široki je propustio David Martić.

Krstanović je odlično izveo korner, a Martić na drugoj stativi sa samo pet metara glavom u padu šutirao je pored desne vratnice gola Zrinjskog.

Najbolji igrač utakmice Petar Šetka je odlučio derbi sjajnim pogotkom u 40. minuti.

Petar Šetka je prošao nekoliko igrača Širokog i s vrha kaznenog prostora pogodio sami lijevi kut golmana Puljića.

U drugom poluvremenu smo gledali dominaciju Širokog, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Nakon ubačaja Drmaća s lijeve strane udarac Bleka je sa samo pet metara glavom završio pored lijeve stative gola gostiju.

Josip Planinić nakon odličnog prodora pogodio je lijevu vratnicu gola Trišića s ivice kaznenog prostora.

Dva dobra ubačaja s desne strane Mustapića nisu na najbolji način iskoristili Tokić i Marić.

Jakešević je propustio dobru priliku nakon ubačaja Krstanovića s desne strane, a udarac Bleka iz slobodnog udarca je završio malo preko gola Zrinjskog.
Jedinu pravu priliku u drugom poluvremenu gosti su propustili preko Šetke, ali njegov udarac je završio malo preko gola Širokog.

Zrinjski pobjedom sada ima sedam bodova više od Širokog i trenutno je na četvrtom mjestu.

Široki je trenutno na sedmom mjestu pred gostovanje prvoplasiranoj Zvijezdi 09.
Zrinjski u idućem kolu gostuje u gradskom derbiju kod Veleža.