Poraz Širokog u Sarajevu

U derbi susret 24. kola m:tel Premijer lige BiH na Koševu Sarajevo je pobijedilo Široki Brijeg s rezultatom 1:0.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu i već u 7.minuti preko Matthias Fanima došlo u vodstvo od 1:0.
Fenimo je prošao nekoliko igrača Širokog i snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio suprotni kut golmana Miškića.

Tri minute kasnije nakon kornera Stipe Jurić je postigao pogodak koji je sudac Dragan Petrović poništio zbog prekršaja u napadu.

Domaćin je mogao u prvom poluvremenu u tri navrata do drugog pogotka preko Dupovca, Handžića i Fenima, ali niti jedan udarac nije išao u okvir gola Širokog.

Nogometaši Širokog Brijega su igrom u prvom poluvremenu razočarali svoje navijače bez prave prilike za pogodak.

Na samom početku drugog poluvremena udarac Handžića je završio malo pored lijeve stative Miškića, nakon odličnog ubačaja Pidre.

Alen Jurilj se našao u dobroj prilici u 59. minuti, ali umjesto da šutira on je oklijevao i propala je velika prilika za izjednačenje.

Dario Miškić u 70. minuti obranio udarac Ivana Jukića nakon velike greške Kristijana Medića.

Tri minute kasnije udarac Alena Jurilja završio je malo pored lijeve vratnice gola Kovačevića.

U 80.minuti utakmice Ivan Ikić je prošao Dupovca po desnoj strani, ali Alen Jurilj sa samo metra puca pored gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Sarajevo je s tri osvojena boda pobjeglo Širokom na velikih osam bodova.
Široki Brijeg u idućem kolu dočekuje Krupu, dok će Sarajevo u goste Veležu.

𝗙𝗞 𝗦𝗮𝗿𝗮𝗷𝗲𝘃𝗼: Kovačević, Miličević, Dupovac, Pidro, Oremuš, Adukor, Pejović, Milanović, Fanimo, Mešanović, Handžić. 𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿: Vinko Marinović

𝗡𝗞 𝗦̌𝗶𝗿𝗼𝗸𝗶 𝗕𝗿𝗶𝗷𝗲𝗴: Miškić, Medić, M. Jurić, Obšivač, Čuljak, Stanić, Begić, Vukoja, Ikić, Jurilj, S. Jurić. 𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿: Toni Karačić