Hercegovački derbi bez pobjednika u odličnoj atmosferi

Hercegovački derbi u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Zrinjskog završio je bez pobjednika 0:0.

Na Pecari je 66. veliki hercegovački derbi odigran pred 4000 gledatelja u odličnoj navijačkoj atmosferi.

Izjednačena i tvrda utakmica u prvih pola sata utakmice bez većih prilika za pogodak s terenskom inicijativom gostiju.

Ostatak prvog poluvremena nije donio ništa novo pa se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Dio atmosfere na tribinama s utakmice možete pogledati OVDJE.

𝗡𝗞 Š𝗶𝗿𝗼𝗸𝗶 𝗕𝗿𝗶𝗷𝗲𝗴: Miškić, Medić, Jurić, Obšivač, Brekalo, Stanić, Begić, Šabić, Ikić, Jurilj, Vukoja. 𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿: Toni Karačić

𝗛Š𝗞 𝗭𝗿𝗶𝗻𝗷𝘀𝗸𝗶 𝗠𝗼𝘀𝘁𝗮𝗿: Kukić, Jakovljević, Barišić, Bekić, Ćorluka, Savić, Kamenar, Bašić, Juranović, Tičinović, Bilbija. 𝗧𝗿𝗲𝗻𝗲𝗿: Sergej Jakirović

U 55. minuti najbolja prilika na utakmici za Miju Šabića koji je pogodio gredu gola gostiju.
Prethodno je Kristijan Medić odlično presjekao loptu i idealno poslužio Miju Šabiću.

U 76. minuti nakon kornera udarac Hrvoje Barišića glavom je završio malo iznad grede gola Miškića.

Mario Tičinović je u 89. minuti mogao dovesti Zrinjski u vodstvo, ali njegov udarac glavom je završio malo pored desne vratnice gola Širokog.

U sudačkoj nadoknadi Dario Miškić je spasio Široki, nakon velike prilike Savića.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a derbi nije ispunio očekivanja navijača oba kluba.