MNL MZ Grada Široki Brijeg: Pobjeda Lijeve Obale u derbiju protiv Ciglane Gradac, Knešpolje visoko porazilo Trn

U prvom susretu večeri Lijeva Obala je pobijedila Ciglanu Gradac s rezultatom 3:2.

Ciglana Gradac je došla u vodstvo pogotkom Zvonimira Ćavara iz slobodnog udarca u 4. minuti utakmice.

Lijeva obala je izjednačila u posljednjim sekundama prvog poluvremena preko Vinka Zadre koji je iskosa s desne strane pogodio suprotni kut nemoćnog Marijana Marića.

Nakon kornera početkom drugog poluvremena Vinko Zadro je doveo Lijevu Obalu u vodstvo od 2:1 nakon asistencije Wagnera.

Iskusni Mario Čulina je majstorijom povećao vodstvo Lijeve Obale na 3:1 u 27. minuti.

Zvonimir Ćavar je dvije minute prije kraja utakmice iz penala smanjio na 3:2 te donio utakmici neizvjesnost.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Lijeva Obala je došla do zaslužene pobjede.
Lijeva obala predvođena s klupe Tomislavom Naletilićem ima maksimalni učinak s 9 bodova iz tri utakmice te osigurano prvo mjesto u grupi.

Ciglana Gradac je završila natjecanje u grupi s 4 boda te njihov prolaz grupe ovisi o rezultatima Dužica i Desne Obale.

U drugom susretu igra se derbi između Knešpolja i Trna za prvo mjesto u grupi.

Knešpolje je bilo bolje i uvjerljivo je savladalo Trn s rezultatom 5:0.

Juan Manuel Varea je u 7. minuti sjajnim lob udarcem doveo Knešpolje u vodstvo od 1:0.

Četiri minute kasnije Matej Ćorić povećao je vodstvo Knešpolja na 2:0.

Sjajna akcija braće Ćorić u 14. minuti te pogodak Stipe Ćorića za 3:0.

Trn nije igrao u prvom poluvremenu podređenu ulogu, ali je s četiri sjajne intervencije Bernard Glavina ostavio mrežu Knešpolja netaknutu.

David Barbarić i Matej Ćorić pogodcima u finišu utakmice potvrdili su visoku pobjedu Knešpolja od 5:0.

Bernard Glavina sa sjajnim obranama nastavio i u drugom poluvremenu te je večeras bio ključni igrač u pobjedi Knešpolja.

Knešpolje s maksimalnim učinkom u tri utakmica s 9 bodova nije još sigurno prvo u grupi, jer ih u posljednjoj utakmici očekuje derbi protiv Rasna.
Trn sa 6 bodova sigurno prolazi grupu kao treći.

U posljednjoj utakmici večeri sastaju se Jare i Ljuti Dolac.

Jare su u posljednjoj utakmici savladale Ljuti Dolac s rezultatom 5:2.

Danijel Bevanda već u 2. minuti je doveo Jare u vodstvo od 1:0.

Jure Anić je povećao vodstvo Jara na 2:0 u 16. minuti utakmice što je i rezultat prvog poluvremena.

Filip Primorac je u 26. minuti povećao vodstvo Jara na 3:0 iz odlične kontre u dva poteza.

Mario Lasić za pet minuta s dva pogotka je smanjio na 3:2, a samo minutu kasnije Filip Primorac je ponovo povećao vodstvo Jara na 4:2 u 32. minuti utakmice.

Mile Zelenika je u 37. minuti povećao prednost Jara na 5:2.

.Jare s ovom pobjedom ostaju u igri za prolaz grupe, a zato će im trebati pobjeda protiv Turčinovića.