NEVIĐENO: Hrvati zabili u najluđoj utakmici Lige prvaka posljednjih godina. Suđena čak četiri penala, a pogledajte golove Rakitića i Sučića

Strijelac za Sevillu bio je Ivan Rakitić, dok je za Salzburg zabio talentirani mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić

U prvom kolu grupne faze Lige prvaka nogometaši Seville dočekali su na svome stadionu austrijski RB Salzburg i odigrali su jednu od najluđih utakmica u ovom natjecanju posljednjih godina. Završilo je na kraju sa skromnih 1:1, ali moglo je biti puno, puno više golova.

Strijelac za Sevillu bio je Ivan Rakitić u 42. minuti, dok je za Salzburg zabio talentirani mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić u 21. minuti.

E sada, u prvih 45 minuta utakmice bjeloruski je sudac, Aleksej Kulbakov, dosudio, vjerovali ili ne, čak četiri kaznena udarca. Jedan je dosudio za Sevillu i tri za Salzburg. Prvi je suđen već u 13. minuti kada je VAR odlučio da bio penal na Karimu Adeyemiju, napadaču Austrijanaca, a skrivio ga je Jesus Navas. Nijemac je sam odlučio pucati, ali je promašio cijeli gol.

Nadalje, osam minuta kasnije gostujuća ekipa dobila je novi penal. Opet je Navas skršio Adeyemija i ovaj je opet htio pucati, ali je loptu uzeo mladi hrvatski nogometaš, Luka Sučić i poentirao za 1:0.

Sučić 1:0

Ispsiana je i povijest

Hat-trick penala za Salzburg uslijedio je u 37. minuti i opet ga je iznudio Adeyemi, a ovaj put ga je oborio vratar Seville. Loptu je sada uzeo Sučić, ali je pogodio stativu.

Na koncu, Sevilla je dočekala svoj penal. U 42. minuti Wober je srušio En-Nesyrija i VAR je odlučio da je to isto jedanaesterac. Pokušao ga je izvesti igrač na kojem je faul napravljen, ali loptu je uzeo Ivan Rakitić. Ivan Rakitić ne promašuje penale i tako je i ovaj put bilo, pa je Sevilla poravnala na 1:1.

Raketa 1:1

Napomenimo, nikada u povijesti Lige prvaka nisu dosuđena četiri penala na jednoj utakmici, a ako ikada i budu teško da će baš sva četiri biti u istom poluvremenu kao sada.

Autor: Net.hr