Poraz Posušja od Veleža na Mokrom Docu

Nogometaši Posušja poraženi su na Mokrom Docu od Veleža s rezultatom 2:4 u okviru 12. kola m:Tel Premijer lige BiH

.

Veću 3. minuti gosti su došli u vodstvo preko Denisa Zvonića iz jedanaesterca nakon što je prethodno u kaznenom prostoru srušen Haris Ovčina.

Posušje je moglo do izjednačenja u 30. minuti, ali udarac iz slobodnog udarca Tomislava Barišića pogodio je desnu vratnicu gola Veleža.

Velež je udvostručio prednost preko Slaviše Radovića u 34. minuti utakmice.

Eurogol Radovića volej udarcem s 20-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio sami desni kut golmana domaćih.

Na samom početku drugog poluvremena dvije velike prilike za nogometaše Posušja.
Luka Begić je bio za malo neprecizan glavom nakon kornera, a minutu kasnije i Ilinković glavom nakon prekida.

U 55 minuti Velež preko Mehmeda Ćosića dolazi do uvjerljivih 0:3 u Posušju.

Ćosić se odlično oslobodio svog čuvara i lagano pogodio gol domaćih nakon dodavanja Brandaa s lijeve strane.

Velež je mogao u Posušju i do četvrtog pogotka, ali Galić sjajno brani udarac glavom Brandaa u 67. minuti utakmice.

Josip Serdarušić je u 80. minuti utakmice smanjio na 1:3 te obradovao gotovo 3000 navijača Posušja.

Samo minutu kasnije Demir Peco je povećao vodstvo Veleža na 1:4 nakon asistencije Pršeša.

Eurogol Nikole Leke u 89. minuti za smanjenje vodstva gostiju na 2:4.
Nikola Leko s ivice kaznenog prostora snažnim udarcem zatresao je mrežu gostiju.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Velež nosi zasluženo tri boda iz Posušja.

U idućem kolu Posušje gostuje kod Sarajeva, dok Velež dočekuje u derbiju Zrinjski.