Košarkaši Širokog savladali Posušje u hercegovačkom derbiju

U okviru drugog kola prvenstva BiH na Pecari Široki je hercegovačkom derbiju savladao Posušje s rezultatom 87:83.

U odličnoj atmosferi koju su napravili gostujući navijači, Posušje se sjajno nosilo s favoriziranim Širokim.
Nakon prve četvrtine je bilo 18:18, a minutu prije kraja poluvremena 34:34.
U posljednjoj minuti prvog poluvremena Široki sa serijom od 6:0 odlazi na odmor s prednošću 40:34.

U prvom poluvremenu kod Širokog najefikasniji Luka Božić s 14 poena, dok kod Posušja najbolji učinak s po 12 poena su imali Marko Ramljak i Alan Wiggins.

Koševima Mandića košarkaši Posušja su nakon tri minute drugog poluvremena smanjili na 42:41, ali Široki serijom od 8:0 sredinom treće četvrtine dolazi do prednosti od 50:41.

Široki u posljednju dionicu utakmice ulazi s prednošću 60:52.

Momčad Posušja na krilima sjajnog navijanja s tribina dolazi do 69:68 pet minuta prije kraja utakmice.

Luka Božić tricom tri minute prije kraja utakmice donosi Širokom +5, a Posušje poenima Mandića dolazi na 75:72 dvije minute prije kraja utakmice.

Tricom odličnog Ive Ćavara Široki u posljednju minutu utakmice ulazi s prednošću 80:73.

Široki je loše izvodio slobodna bacanja, a Posušje tricom Marka Ramljaka dolazi do 84:82 samo 17 sekundi prije kraja utakmice.

Ipak ,na kraju Široki je slavio s 87:83 uz 26 poena Luke Božića i 17 Ive Ćavara.

Kod Posušja najefikasniji Alen Wiggins s 22 poena,dok je Marko Ramljak dodao 20 i Mate Mandić 19.