Nogometaši Širokog Brijega iznenadili pobjedom u Trebinju

Nogometaši Širokog Brijega u okviru 16. kola Premijer lige BiH pobijedili su Leotar u Trebinju s rezultatom 3:1.

Prvu priliku za pogodak kod Širokog Brijega je imao Marijan Ćavar čiji udarac je izblokiran, a samo nekoliko minuta kasnije u odličnoj prilici nije se najbolje snašao Jure Obšivač.

U 15. minuti utakmice nogometaši Širokog Brijega dolaze u vodstvo od 1:0 preko Tonćija Mujana.

Nakon kornera lopta je na ivici kaznenog prostora dolazi do Tonćija Mujana koji se sjajno oslobađa svog čuvara i preciznim udarcem pogađa lijevi kut golmana domaćina.

Devet minuta kasnije Božo Musa je postigao pogodak za povećanje vodstva Širokog Brijega, ali ga je poništio glavni sudac Mulaosmanović iz Sarajeva.

U periodu odlične igre gostiju iz Širokog Brijega dobru priliku za povećanje vodstva propustio je Jakov Blagajić.

Domaći nogometaši u 42. minuti su izjednačili pogotkom Miloša Aćimovića nakon asistencije Asima Zeca te tako kaznili Široki za promašaje u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Sekulović pogađa vratnicu gola Širokog Brijega i tako propada velika prilika domaćih za potpuni preokret.

U 54. minuti sjajni Kristijan Medić donosi Širokom novo vodstvo nakon asistencije Daniela Lukića.

Tek što je ušao u igru Ivan Paponja je asistirao Ivanu Ikiću za povećanje vodstva Širokog Brijega na 3:1.

Do kraja utakmice nogometaši Širokog Brijega su sigurnom igrom zadržali vodstvo i osvojili tri boda za gornji dio ljestvice.

Nakon dosta slabe igre u prošloj utakmici na domaćem terenu protiv Slobode iz Tuzle pobjeda Širokog Brijega i dobra igra u Trebinju se može smatrati iznenađenjem.

U idućem kolu Široki Brijeg će u goste Veležu u Mostar, dok Leotar gostuje u Posušju.

TREBINJE – Stadion Police. Gledatelja: 500. Sudac: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

STRIJELCI: 0:1 Mujan (15.), 1:1 Aćimović (42.), 1:2 Medić (54.), 1:3 Ikić (71.).

FK LEOTAR: Vukanović, Milović (od 85. Zečević), Todorović (od 46. Paranos), Sekulović, Aćimović, Maksimović (od 72. Ristić), Čolić (od 46. Milić), Đurić, M. Perišić (od 65. Andrić), Arsić, Zec. TRENER: Branislav Krunić

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Obšivač, Brekalo, Ćavar, Vukoja (od 84. Mašić), Blagaić (od 68. Paponja), Medić (od 68. Ikić), Mujan (od 89. Llanos), Lukić (od 89. Lasić). TRENER: Jure Ivanković