Peta uzastopna pobjeda košarkaša Širokog u ABA 2 ligi

Košarkaši Širokog savladali su Helios Suns Domžale s rezultatom 94:91 u okviru ABA 2 lige.

Junak utakmice Ive Ivanov je tricom u zadnjim sekundama donio petu uzastopnu pobjedu košarkašima Širokog.

Košarkaši Širokog su bolje otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali 7 poena prednosti, ali momčad iz Slovenije je do kraja poluvremena smanjila na samo poen zaostatka 46:45.

Široki je dobro krenuo i u drugo poluvrijeme te samo dvije minute prije kraja trećine imao značajnu prednost od 67:55.

Šest minuta prije kraja utakmice Široki je tricom Čolaka otišao na 82:70 te se činilo da će utakmica biti riješena prije samog finiša utakmice.

U posljednju minutu utakmice Široki ulazi sa 6 poena prednosti, ali ekipa iz Slovenije s dvije trice dolazi do izjednačenja 19 sekundi prije kraja utakmice.

Ive Ivanov 8 sekundi prije kraja donosi pobjedu Širokom, a Mahković u posljednjim sekundama promašuje tricu za Helios.

Kod Širokog najefikasniji Luka Božić s 25 poena, dok kod momčadi Helliosa Carlbe Ervin s 33 poena.