Košarkaši Širokog poraženi u polufinalu ABA 2 lige

Košarkaši MZT-a u polufinalu ABA 2 lige pobijedili su Široki s 75:71.

Domaća momčad je veći dio susreta bila u vodstvu, a Široki je držao priključak i imao zadnji napad da tricom dođe do ABA lige.

Nažalost, napad Širokog je išao na Ivanova pod koš, a on je promašio velik zicer za izjednačenje.

Obje momčadi su počele susret s dosta nervoze. Nakon tri minute susreta nije bilo koša, a Široki je poveo s 4:0 koševima Vucića.

U prvoj četvrtini obje su se momčadi smjenjivale u vodstvu koja je završila s 20:19 za Široki.

Zanimljivo da je nakon prve četvrtine Luka Božić bio bez koševa, a Široki je držao u igri raspoloženi Josip Bilinovac.

Tricom Stojanovskog MZT-e se sredinom druge četvrtine odvojio na +9, ali Široki do kraja poluvremena je uspio smanjiti na prihvatljiv zaostatak 39:44.

Početkom drugog poluvremena Široki je tri minute bio bez koša pa se domaćin odvojio na osjetniju prednost 51:39.

Samo minutu kasnije MZT-e dolazi do najveće prednosti +13, ali Široki serijom 7:0 ponovo je uhvatio priključak.

U završni 10 minuta MZT-e ulazi s prednosti 60:56 koja je Široki držala u utakmici.

MZT-e kod rezultata 73:71 ne koristi napad te Širokom pruža šansu da eventualnom tricom dođe do ABA 1 lige.

Ivanov je u odličnoj situaciji pod košem promašio zicer za produžetak samo 3 sekunde prije kraja utakmice.

Na kraju Stojanovski je iz slobodnih bacanja postavio konačan rezultat utakmice 75:71 za MZT-e.

Damjan Stojanovski sa 17 koševa imao je najbolji učinak kod MZT-a, dok kod Širokog najefikasniji je bio Josip Bilinovac s 20 koševa.

Luka Božić je završio s 14 koševa, dok je Ive Ivanov ubacio 12.