U derbiju kola na Pecari kod vodstva Širokog Brijega 2:0 utakmica je prekinuta

U derbiju 31. kola Premijer lige BiH na Pecari, kod rezultata 2:0 za Širokog Brijeg protiv Sarajeva utakmica je prekinuta.

Derbi je odigran pred tek 500-ak gledatelja, a sama utakmica nije imala poseban značaj.

Sarajevo će preko finala Kupa pokušati izboriti Europu, dok Široki Brijeg je u sredini ljestvice i ne može bitnije promijeniti plasman.

Nogometaši Sarajeva su bolje otvorili utakmicu te u prvih 20-ak minuta stvorili tri odlične prilike za pogodak.

Kod gostiju dva puta u prilici je bio Varešanović te Oremuš, ali njihovi udarci nisu završili u okviru gola domaćih.

Momčad Širokog Brijega u prvom poluvremenu nije ozbiljnije zaprijetila golu Sarajeva, a tek izdvajamo udarac Mujana koji je lako zaustavio vratar gostiju Dizdarević.

Široki Brijeg puno bolje otvara drugo poluvrijeme te preko Bože Vukoje dolazi u vodstvo u 52. minuti.

Ivan Ikić je odlično izveo prekid s desne strane, a Vukoja glavom sjajno pogodio suprotni kut nemoćnog Dizdarevića.

Treba istaknuti i odličan potez trenera Ivice Barbarića koji je na poluvremenu umjesto slabog Lukića uveo u igru Paponju.

Bože Vukoja je otišao na mjesto napadača, a s Paponjom je Široki Brijeg puno dobio u trkačkom djelu na sredini terena.

U 69. minuti Tonći Mujan je mogao udvostručiti prednost Širokog Brijega. ali njegov udarac sjajno brani Dizdarević.

Sarajevo je moglo do poravnanja u 75. minuti kada udarac Čatakovića iz slobodnog udarca pogađa gredu gola domaćih.

Rozić tek što je ušao u igri odlično je prošao po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor, prvo je šutirao Ikić, a nakon odbijanca Mujan pogađa za konačan rezultat utakmice.

U samom finišu utakmice glavni sudac Grbić je prekinuo utakmicu nakon što je jedan igrač Sarajeva pao ispred sjeverne tribine.

Hamza Čataković igrač Sarajeva je išao prema sjevernoj tribini u 85. minuti da isprovocira domaće navijače i izazove prekid utakmice.

Čataković je pao, a sudac Grbić je povukao momčadi s terena Pecare.

Nepoznato je dali je pogođen nekim predmetom s tribine.

Igrači Širokog Brijega su se vratili na teren, a igrača Sarajeva još nema na terenu.

Igrači Sarajeva ne žele da se vrate na teren, a Velkoski još razgovara sa sucem Grbićem.

Na djelu sjeverne tribine nema više navijača Širokog Brijega, a igrači Sarajeva su još u svlačionici.